Pediatra na Ursynowie

Pediatra UrsynówZdrowie naszych najmłodszych pacjentów jest dla nas szczególnie ważne. Zdajemy sobie sprawę, że wszelkie problemy zdrowotne  dzieci są powodem ogromnego strachu rodziców, dlatego staramy się pomagać Państwu jak najlepiej tylko potrafimy. Właśnie z tego powodu wśród naszych lekarzy znajdują się również pediatrzy, który służą profesjonalną pomocą medyczną.

Pediatra jest lekarzem specjalistą, który zajmuje się dziećmi, jak również młodzieżą w okresie dojrzewania. Jego zadaniem jest czuwanie nad prawidłowym rozwojem dzieci od urodzenia do 19 roku życia, profilaktyka oraz diagnozowanie i leczenie chorób dziecięcych. Warto wiedzieć, że w okresie rozwoju organizm dziecka znacznie różni się od organizmu dorosłego człowieka..

Zmiany te dotyczą nie tylko rozmiarów, ale i różnorodnych procesów życiowych. Im młodsze dziecko, tym różnice są większe. Właśnie dlatego koniecznie jest aby najmłodsi mogli korzystać z opieki specjalisty, który jest przeznaczony specjalnie dla nich. Największe zmiany w organizmie dziecka zachodzą w pierwszym roku życia, a następnie około 6 roku życia oraz w okresie pokwitania, stąd ważne jest aby prawidłowo nadzorować rozwój dziecka.

W okresie dziecięcym ze względu na słabszy układ odpornościowy najczęstsze zachorowania dotyczą dzieci po pierwszym roku życia, w okresie przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Przeciętny 2–8-latek choruje kilka  razy w ciągu roku. Najczęściej są to niegroźne infekcje wirusowe takie jak przeziębienie, nieżyt nosa czy zapalenie gardła lub rzadziej infekcje bakteryjne np. angina.  Mają one najczęściej łagodny przebieg, dobrze poddają się leczeniu i nie powodują powikłań.

Natomiast cięższy przebieg chorób, które mogą zacząć się niewinnie, dotyka zwykle niemowląt. Dlatego w tym okresie bardzo ważne jest szybkie postawienie prawidłowej diagnozy.

Rodzice i dzieckoW naszej poradni rodzice mogą otrzymać także przydatne informacje dotyczące wsparcia w okresie rozwoju swoich pociech. Niezmiernie istotne jest przeprowadzanie bilansu w określonym wieku dziecka. Wiele, praktycznych porad znajdą Państwo w Strefie Malucha, gdzie mogą się Państwo zapoznać przy okazji z aktualnym kalendarzem szczepień.

Kształtowanie świadomości medycznej najmłodszych pacjentów, jak również ich rodziców to także pośrednie działania lekarza pediatry. Ursynów jest głównym miejscem działalności naszej przychodni lecz skorzystać z porady lekarskiej mogą także mieszkańcy innych dzielnic Warszawy.

Zakład Opieki Zdrowotnej „Zdrowa Rodzina” to przychodnia, gdzie mogą Państwo liczyć na profesjonalną poradę zdrowotną jak również miłą i rodzinną atmosferę. Każdy nasz pacjent jest traktowany wyjątkowo, a najmłodsi lubią liczyć na specjalne traktowanie, dzięki czemu wizyta u lekarza staje się przyjemnością a nie niemiłą formalnością, którą trzeba przetrwać.

Pediatrzy