Zamów Receptę

W trosce o zdrowie naszych pacjentów oferujemy wygodną możliwość zamówienia recepty online. 

Od dnia 1 stycznia 2020 roku termin ważności e-recepty nie może przekroczyć:

  1. 30 dni od daty wystawienia lub naniesionej daty realizacji od dnia.
  2. na recepcie w postaci elektronicznej osoba uprawniona może zapisać lek na okres 360 dni kuracji,
    natomiast osoba realizująca receptę wydaje jednorazowo na 180 dni kuracji.
  3. 7 dni od daty wystawienia lub naniesionej daty realizacji od dnia dla recept na antybiotyki do stosowania wewnętrznego lub parenteralnego. Recepta ta również może opiewać na okres kuracji 360 dni. Zaordynowana ilość leku powinna zostać wydana w terminie 7 dni ważności recepty z uwzględnieniem jednorazowego wydania na 180 dni.
  4. 120 dni od daty wystawienia na produkty lecznicze i środki spożywcze specjalnego przeznaczenia sprowadzane w ramach importu docelowego oraz na produkty immunologiczne wytwarzane indywidualnie dla pacjenta. Lekarz może zaordynować na jednej recepcie produktu na okres 120 dni kuracji. 
  5. 365 dni od daty wystawiania lub naniesionej daty realizacji od dnia, dla recept elektronicznych, na których osoba uprawniona oznaczyła, że recepta taka ważna jest na 365 dni. Okres terapeutyczny, na jaki lekarz może zaordynować leku dla takiej recepty wynosi 360 dni. Realizacja recepty następuje z uwzględnieniem możliwości jednorazowego wydania leku na okres 180 dni.Szanowni Pacjenci,

W związku z możliwością wystawiania recept elektronicznych (e-recept) zachęcamy do zakładanie Internetowego Konta Pacjenta – IKP,

link:  www.pacjent.gov.pl .


Po założeniu oraz zalogowaniu się na w/w koncie, będziecie mogli Państwo otrzymywać e-recepty drogą mailową i/lub SMS-em. Proszę pamiętać, że pacjent ubiegający się o receptę musi mieć złożoną deklaracje wyboru lekarza w ZDROWA RODZINA Przychodnia Lekarska Sp. z o.o.o S.k.

Zamówienie na receptę można składać tylko na leki stałe, które są zapisane w karcie pacjenta.
Realizacja recept w ciągu 3 dni.


Oświadczenie:

Oświadczam, że mój stan zdrowia jest stabilny, czuję się dobrze, leki przyjmuje regularnie. 

Ciśnienie w pomiarach domowych nie przekracza 140/90.

Wypełnij Formularz

Zamów Receptę