lek. Adam Zalewski

  • Lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z Rehabilitacji medycznej w Narodowym Instytucie Geriatrii, Reumatologii i Rehabilitacji
  • Wykształcenie: absolwent Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego

  • O mnie: Jestem lekarzem w trakcie specjalizacji z rehabilitacji medycznej. Wybrałem tę specjalizację ze względu na kompleksowość opieki którą umożliwia. Ściśle współpracuję z fizjoterapeutami i psychoterapeutami, a także innymi lekarzami.

    Koncentruję się na pacjentach z dysfunkcjami narządu ruchu, najczęściej z chorobą zwyrodnieniową stawów kolanowych, biodrowych oraz kręgosłupa, na każdym etapie zaawansowania choroby. Ta przewlekła choroba nieleczona prowadzi do dużego pogorszenia jakości życia. Priorytetem jest indywidualna ocena potrzeb pacjenta i ustalenia realnego celu terapii. Skuteczne leczenie bólu jest dla mnie sprawą nadrzędną, ponieważ im dłużej ból trwa, tym trudniej jest go wyeliminować, a utrwalone dolegliwości bólowe znacznie obniżają funkcjonowanie Pacjenta.

    Dążę do zapewnienia kompleksowej opieki swoim pacjentom. Wykonywanie przeze mnie procedur takich jak m.in.: badanie USG stawów, zastrzyki z kwasu hialuronowego czy blokady przeciwbólowej w trakcie rehabilitacji wyraźnie podnosi efekt terapeutyczny samej fizjoterapii. Zazwyczaj takie procedury wykonują lekarze różnych specjalności (radiolog, ortopeda, anestezjolog), co wiąże się z długim czasem oczekiwania, kosztami i transportem. Pacjenci z dysfunkcjami narządu ruchu bardzo cenią sobie możliwość uzyskania świadczeń w jednym miejscu, u lekarza, który ich zna i któremu ufają.