Nocna pomoc i
dyżury świąteczne

NPL

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki zdrowotnej udzielane od poniedziałku do piątku w godzinach od 18.00 do 8.00 dnia następnego oraz w soboty, niedziele i inne dni ustawowo wolne od pracy w godzinach od 8.00 rano do 8.00 dnia następnego (czyli przez 24 godziny)

Pomoc świadczona w ramach NPL nie jest związana z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej do którego jesteśmy zapisani. Świadczenia nocnej i świątecznej opieki lekarskiej i pielęgniarskiej są bezpłatne (dla osób ubezpieczonych) i udzielane bez skierowania.

Ubezpieczeni w sytuacji pogorszenia stanu zdrowia mogą korzystać z pomocy nocnej opieki na ul. Romera 4.

Tel.: 22 643 04 97, 602 680 196.

Dyżurujący w ramach NPL lekarze udzielają porad:

  • w warunkach ambulatoryjnych
  • w domu pacjenta (w przypadkach medycznie uzasadnionych)
  • telefonicznie
 

Opieka pielęgniarska

W dni ustawowo wolne od pracy oraz codziennie po godzinie 18.00 pacjentom przysługują także zabiegi pielęgniarskie zlecone przez lekarza dyżurującego w ramach NPL oraz zabiegi wynikające z ciągłości leczenia. Zabiegi te mogą być wykonywane przez pielęgniarkę w gabinecie zabiegowym lub w domu pacjenta.

Stany nagłe

Zawsze, kiedy wydaje nam się, że nasze lub czyjeś życie jest zagrożone, należy bezwzględnie telefonować pod numer alarmowy pogotowia ratunkowego.

Karetka wyposażona w specjalistyczny sprzęt ma fachowy zespół ratowniczy, który szybko dojedzie pod wskazany adres. Przyjmujący zgłoszenie dyspozytor potrafi ocenić czy stan zdrowia pacjenta wymaga wysłania karetki, czy też odesłania do nocnej opieki wyjazdowej lub ambulatoryjnej.

Pogotowie ratunkowe – numer alarmowy – 999

Europejski numer alarmowy – 112